Medarbetare på Förebyggarcentrum

Här hittar du lätt kontaktuppgifter till oss som arbetar på FBC. Om du är osäker på vem du ska kontakta så kan du titta under fliken "Våra verksamheter" så hittar du rätt. Det spelar egentligen ingen roll vem av oss du vänder dig till - vi hjälper dig till rätt person! 


Besöksadress: Växhuset, Viktor Larssons Plats 1, Västerås
Postadress: Förebyggarcentrum Växhuset, Västerås Stad, 72187 Västerås

Karin Sällberg

Enhetschef
karin.sallberg@vasteras.se
021-39 84 05



Anette Carlsson

Samordnare trygghets- och brottsförebyggande arbete
anette.carlsson@vasteras.se
021-39 23 34
076 569 1331

Robert Holm

Samordnare Ungdomsdialog
robert.holm@vasteras.se
021-39 37 60
076 569 3430


Helena Hagberg

Samordnare funktionsrätt
helena.elisabeth.hagberg@vasteras.se
021-39 26 39
076 569 0734




Ammi Karlsson Pye

Samordnare ANDTS-prevention
ammi.karlsson.pye@vasteras.se
021-39 78 51
076 569 1313


Ditte Lundberg

Samordnare våldsprevention
ditte.lundberg@vasteras.se
021-39 87 18
076 569 1642


Sara Holm Stålhand

Samordnare barnrättsfrågor & barnpilot
sara.holm.stalhand@vasteras.se
021-39 99 99
076 569 2417


Penelope Lindhe

Utvecklingsledare
penelope.lindhe@vasteras.se
021-39 44 35